Belediye kuracağı 50 tekstil atölyesiyle işsizliğe çare olacak
Linkedin

Belediye kuracağı 50 tekstil atölyesiyle işsizliğe çare olacak

İstanbul : Turkey | Sep 04, 2009 at 12:06 PM PDT
By
XX XX
Views: Pending
 

Belediye kuracağı 50 tekstil atölyesiyle işsizliğe çare olacak

Samsun İlkadım Belediyesi, işsizliğe çözüm üretmek amacıyla 50 mahalleye 50 tekstil atölyesi kurmak için çalışma başlattı.

Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ülkenin en önemli problemlerinin başında gelen işsizliğin, bir nebze de olsa bu projeyle aşılacağına dikkat çekti.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, belediye meclis üyeleri ile birlikte işsiz gençlere istihdam sağlamak için kursiyerlerin eğitim görecekleri tekstil atölyelerini gezdi. İlkadım Belediyesi'nin yer temin ettiği üç noktayı meclis üyeleri ile birlikte gezen Başkan Necattin Demirtaş, ülkenin en önemli sıkıntılarının başında işsizliğin geldiğini, Samsun'da bir nebze de olsa bu tür projelerle sıkıntının aşılacağına dikkat etti.

ÇAGEM, Kadın Koordinasyon Merkezi ve Unkapanı Kültür Merkezi'nde oluşturulan tekstil atölyelerini gezen Başkan Demirtaş, yaklaşık 2 bin 500 kişiyi tekstil alanında istihdam etmeyi hedeflediklerini ifade etti. 50'şer kişilik gruplar halinde 7 aylık bir kurs sürecinde kursiyerlere tekstil atölyelerinde eğitim vereceklerini kaydeden Demirtaş, bu projeye tüm meclis üyelerinin destek vermelerini istedi.

İşsizliğin problem teşkil ettiğini ve bunun çözümüne yönelik belediye olarak el attıklarına vurgu yapan Demirtaş, "Yardıma muhtaç insanları iş sahibi yapmak, işsiz gençlere iş sahası oluşturmak belediye olarak sorumluluk alanımıza giriyor. Biz de belediye olarak bu sorumluluğu yerine getirmek için hiçbir sorumluluktan kaçınmayacağız." dedi.


Kaynak : kumasci.com kumasci.com.tr

kumasci is based in İstanbul, İstanbul, Turkey, and is a Stringer on Allvoices.
Report Credibility
 
  • Clear
  • Share:
  • Share
  • Clear
  • Clear
  • Clear
  • Clear
 
 
 
Advertisement
 

More From Allvoices

Report Your News Got a similar story?
Add it to the network!

Or add related content to this reportUse of this site is governed by our Terms of Use Agreement and Privacy Policy.

© Allvoices, Inc. 2008-2014. All rights reserved. Powered by PulsePoint.